Typ: Pronájem

Typ nemovitosti: Nebytový prostor

Lokalita: Jesenice u Rakovníka

Cena: 0,- Kč/měsíc (k jednání)

Popis

REKREA JESENICE

 

Prožijte krásnou dovolenou. Proškolte své zaměstnance. Nabízíme ubytování nebo pronájem rekreačního a školicího střediska "REKREA JESENICE" patřícího mezi nejlepší v České republice!

Středisko je umístěno v nádherné krajině v katastru města Jesenice, jenž je centrem významné rekreační oblasti s rozsáhlými lesními komplexy a množstvím rybníků, z nichž Velký rybník s rozlohou 45 ha, nabízí vše, co si kdo může přát pro využití letní rekreace, počínaje možnosti koupání ve volně přístupném sportovně rekreačním areálu s písčitou pláží, letní restaurací, volejbalovým hřištěm a dětskými prolézačkami. Pro svou rekreaci můžete využít projíždění na lodičkách eventuálně surfování. Areál se nachází v bezprostřední blízkosti lesa, což ocení především milovníci houbaření.

 

Možnosti ubytování

 

Areál nabízí kapacitu ubytování pro 159 osob. Z toho lze využít kapacitu 69 lůžek v hlavní zděné budově. Jedná se o 3 a 4 lůžkové pokoje vybavené novým nábytkem s umyvadlem se studenou vodou a společným nově vybudovaným sociálním zařízením na patře. Budova je vytápěná a je tak využitelná celoročně. Najdou zde potřebné zázemí a četné možnosti sportovní oddíly s různým zaměřením, dětské tábory, zájmová sdružení a spolky. Středisko je dále vhodné pro konání podnikových školení, kurzů a rovněž pro individuální rodinné rekreace. K dispozici rekreantům je prostorná vybavená učebna, klubovna s televizorem, jídelna, bar, venkovní terasa s posezením, venkovní asfaltové hřiště a velká krytá tělocvična s odděleným prostorem určeným pro stolní tenis.

Druhou možnost ubytování poskytuje celkem 15 chat s celkovou kapacitou pro 90 osob. Chatky jsou šesti lůžkové, vybavené vlastním WC sprchovým koutem s teplou vodou a umyvadlem. Každá chata sestává ze dvou oddělených ložnic, předsíně a verandy.

 

Město Jesenice a okolí

 

Jesenice se nachází v nejzápadnějším cípu Středočeského kraje na rozhraní s kraji Plzeňským a Ústeckým, přibližně 20 km západně od města Rakovník. Městečko leží v Rakovnické pahorkatině v nadmořské výšce 459 m. n. m. (náměstí).

Nejvyšším bodem Jesenicka je Lhotský vrch 606 m. n. m. Naopak za nejnižší místo je považováno dno Rakovnického potoka u Oráčova, kde se dostáváme na 380 m. n. m. Průměrný roční úhrn srážek je 450 – 500 mm (celorepublikový průměr 600 – 800 mm), průměrná teplota 7,5 °C. Oblast Jesenicka patří mezi nejsušší v republice díky krušnohorskému srážkovému stínu.

Jesenice je centrem přirozené rekreační oblasti s množstvím rybníků a rozsáhlými lesními komplexy. Pro svoji klidnou, vyváženou krajinu a přírodní zajímavosti bylo Jesenicko vyhlášeno v roce 1994 přírodním parkem. Jesenicko tvoří malebná, klidná krajina se zelenými údolími, bizarními skalními útvary, mokřady a zatopenými lomy.

V současnosti v Jesenici žije přibližně 1700 obyvatel. Dnes je Jesenice městem, nabízející veškeré služby občanské vybavenosti. Město nabízí vlakové spojení do Rakovnicka a do Bečova nad Teplou, autobusem se lze dopravit do Plzně, Mostu či Teplic. Je zde několik prodejen potravin a ostatního zboží, lékařské ordinace, zubní středisko a lékárna. Dále je ve městě provozováno několik restaurací, využívaných zejména v letní rekreační sezóně.

Milovníci historie mohou navštívit jesenické muzeum. Kulturní památky dochované do dnešních dnů společně s krásnou přírodou a četnými rybníky v okolí nabízí především klid a vhodné místo pro rekreaci. Návštěvníkům lze nabídnout ubytování v několika rekreačních střediscích a v místním, plně vybaveném autocampingu (chatky, možnost stanů, karavanů). Centrem vodních radovánek je Velký rybník přímo v Jesenici o rozloze 45 ha, který nabízí možnost koupání, projížděk na lodičkách a surfování. Pro milovníky turistiky prochází Jesenickem cela řada turistických tras a vede zde "Naučná stezka Jesenicka". V neposlední řadě nelze zapomenout na cykloturisty, kteří mohou využívat množství lesních a polních cest pro své výlety po krásném okolí. Právě pro tuto skupinu aktivních turistů byla v roce 2001 otevřena cyklostezka Křivoklát – Rakovník – Jesenice – Rabštejn nad Střelou, tzv. greenway Berounka – Střela. Lesní komplexy Jesenicka jsou bohaté na borůvky, brusinky a jsou rájem houbařů.

 

Interaktivní mapa

 

Náš areál můžete najít na interaktivní mapě (odkaz níže) v těsném sousedství s autocampingem Jesenice. Na mapě jsou zobrazeny různé turistické cíle, služby apod.

 Interaktivní mapa

 

Doprava

Autobusová doprava

Žďár – Jesenice – Rakovník a zpět

Linku provozuje Anexia s. r. o.

 

Kolešov – Jesenice – Čistá a zpět

Linku provozuje Lextrans.

Železniční doprava

Bečov nad Teplou – Jesenice – Rakovník

Dopravu zajišťují České dráhy a. s.
 

Rakovník – Jesenice – Bečov nad Teplou

Dopravu zajišťují České dráhy a. s.

Aktuálně platné jízdní řády a další možnosti dopravního spojení naleznete na www.idos.cz.

Zpět na nemovitosti